Ege'de Son Söz

Foça'nın başkanı Gürbüz hakkında şikayet... Dondurmacıya mobbing iddiası!

İzmir’de eşiyle birlikte dondurma imalatı yapan evli iki çocuk annesi Esengül Liman (38) 3 yıldır Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz’den baskı ve sistematik şiddet gördüğü iddiasıyla jandarmaya ifade verdi. Liman ifadesinde, “3 senede maruz kaldığı psikolojik şiddet ve maddi zararının telafisinin mümkün değil. Fatih Gürbüz üzerime yürüyerek, ‘Canımı sıkma. Bu dükkanı kapatırım. Sizi de burada yaşatmam’ diyerek tehditte bulundu” dedi.
Foça'nın başkanı Gürbüz hakkında şikayet... Dondurmacıya mobbing iddiası!
Haberler / Yerel Yönetimler
9 Haziran 2023 Cuma 17:08
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

Konya'da yaşayan evli iki çocuk annesi 38 yaşındaki Esengül Liman, 3 yıl önce eşiyle birlikte İzmir'in Foça ilçesine gelerek yerleşti.

Sabah'ın haberine göre eşiyle birlikte dondurma imalatı yapan Esengül Liman 3 yıl önce ilçenin çarşısında bir dükkan açtı. Liman bu süreçte CHP'li Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün baskısına ve yıldırma politikasına maruz kaldığını iddia etti.

İddiaya göre, komşu dükkanların dışarı masa sandalye atarak bu alanı kullanmalarına izin verilirken, Liman ailesinin dükkanının önünü kullanmasına izin verilmedi. Esengül Liman işgaliye harcı ödeyerek dükkanının önünü kullanmak istedi ancak bu isteği de reddedildi. Bu süreçte Başkan Gürbüz'ün zaman zaman bizzat kendi gelerek bazen de zabıtaları göndererek yıldırma politikasına devam ettiğini söyleyen Liman, merkezi yerdeki dükkanını kapatarak Foça Yenibağarası Mahallesi'nde başka bir dükkan açmak zorunda kaldığını belirtti. Bu süreçte yaz sezonunda sahilde dondurma satışı yapmasına da izin alamayan Esengül Liman soluğu Foça İlçe Jandarma Komutanlığı'nda alarak Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ü şikayet etti.

ALLAH'IN KONYASI'NDAN GELİRKEN BANA MI SORDUN?
Esengül Liman jandarmaya verdiği ifadesinde, "2020 yılı Temmuz ayından bu yana Foça Belediye Başkanı Fatih Gürbüz'ün yönlendirmesinden zabıta görevlileri farklı zamanlarda sürekli Yenibağarası'nda bulunan dükkanıma gelmesi işlerimin düşmesine ve maddi kayıp yaşamama sebep oldu. Dükkanımın önünde bulunan alanı kullanmamam gerektiğini söylediler. Ancak komşu dükkanların ön kısımlarını kullanmalarına müsaade ettiklerine şahit oldum. Foça Belediyesi zabıtaları dükkanıma gelerek işimi taciz etmeleri devam etti. Temmuz 2020'de Belediye Başkanı Fatih Gürbüz dükkanıma geldi. Kendisine kibarca 'hoşgeldiniz' dememe rağmen bana 'ne var ne istiyorsun?' diyerek azarladı. İşgaliye bedeli herkes gibi ödeyebileceğimi söyledim. Fatih Gürbüz, 'herkesin dükkanının önünde bahçesi var. Senin bahçen yok. Olmasına da müsaade etmiyorum' dedi. Sebebini sorunca da elini yumruk şeklinde sıkarak, 'Allah'ın Konyası'ndan gelirken bana mı sordun. Buranın mülki amiri benim. Taşınmadan önce benden izin alman gerekiyordu. Dükkan açabilir miyim diye benden izin aldın mı? Kafana göre gelemezsin' dedi. Bunun üzerine ben de 'ikametim ve işyeri açma ruhsatım bunun için yeterli' diyerek cevap verdim. Fatih Gürbüz de bunun üzerine, 'Bu dükkanda bulunan eşyalar dolaplar kaç para? Bunları nasıl aldın? Demek ki sende çok para var' dedi. Ben de bunu neden sorduğunu ve konuyla ne alakası olduğunu ifade ettim" dedi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR

Foçali Ayhan
1 Eylül 2023 Cuma 21:27
Gerçekten genel merkez başkan adaylarıni nasıl buluyor anlamış değiliz... yazık...
Focalı
10 Haziran 2023 Cumartesi 10:18
Bu belediye başkanı ne zaman belediye başkanı olarak görev yapıyor? Bu kadar özgürlük ve makam hakkı nasıl kullanılıyor? Bu konuda parti iç hukuki bir süreç yok mudur? Mutlaka vardır ama çalışmıyor...
vatandaş
10 Haziran 2023 Cumartesi 01:12
hakkında sayısız iddaa çıktı chp yönetimi ses çıkaramıyor. REZİLLİK!
FOÇALI
10 Haziran 2023 Cumartesi 00:27
BU BELEDİYE BAŞKANININ KAÇINCI VUKUATI HAYRET..AMA YENİDEN ADAY GÖSTERİR CHP...SİZLERDE OY VERİRSİNİZ...
yazık..
9 Haziran 2023 Cuma 23:47
itfaiye erini bel bsknı yaparsan bu olur.. zibidi gibi giyiniyor. hak hukuk adalet bu mu kk?
Veliduyarlı
9 Haziran 2023 Cuma 23:15
Ah CHP ah sen bu hallere düşecek parti miydin ama balık baştan kokar önce bay bay Kemal gidecek sonra işe yaramaz başkanları
YORGUN DEMOKRAT
9 Haziran 2023 Cuma 23:13
Yenifoça da sahilleri işgal eden şezlongculara suskunluk neden ki?
alo
9 Haziran 2023 Cuma 17:53
Parti örgütü bu tür olumsuz haberlerle anılan belediyeleri lütfen U Y A R I N DAHA SONRADA BİLETİNİ KESİN BU KAÇINCI BAHAR

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MAGAZİN DÜNYADAN SAĞLIK
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Ege'de Son Söz