Ege'de Son Söz

Vali Elban’dan ‘İZBAN’ çıkışı: Doğru işleyen bir model!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay'ın İZBAN'da ortaklığın bitirilmesi konusunda açıklama yapan İzmir Valisi Süleyman Elban, “Şehir içi ulaşım ve kırsallık birbirine bağlayan sistemleri açısından İZBAN Türkiye'de örnek bir model, başarılı bir model. İşleyen bir model. Doğru işleyen bir model. Yani daha iyi olsun diye önerileri varsa merkez açık olur ama mevcut sistem gayet başarılı işliyor. Bir sorun gözükmüyor şu anda” ifadelerini kullandı.
Vali Elban’dan ‘İZBAN’ çıkışı: Doğru işleyen bir model!
Haberler / Yerel Yönetimler
11 Haziran 2024 Salı 10:26
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ - İzmir’de son dönemlerde İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay’ın söylemeleri sonrası kamuoyunda tartışmalara neden olan İZBAN  konusuna İzmir Valisi Süleyman Elban’da dahil oldu.

TCDD ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yüzde 50-50 ortağı olduğu sistem hakkında ‘ortaklık bitirilsin’ söylemlerini değerlendiren Vali Elban ortaklığın sürmesi konusunda görüş bildirdi.

Sistemin işlediğini ve bozulmaması gerektiğini belirten Vali Elban, şu ifadeleri kullandı:

“En temel kural güzel iş diye bir sistem varsa, o sistem niye değişsin ki yani? Bence bu şehri Selçuk'tan Aliağa'ya kadar kuşatan çok güzel de bir sistem kurulmuş. Bu sistemde çalışıyor. Ufak tefek konular varsa da bu konular oturulup teknik kişiler tarafından konuşulup varsa belediyeye ya da bakanlık ayağında çözülmesi gereken konular gidip oralarda bu sorunu konuşuruz. Neticede şu var; Türkiye'de de örnek gösterilen bir model İZBAN modeli. Şehir içi ulaşım ve kırsallık birbirine bağlayan sistemleri açısından İZBAN Türkiye'de örnek bir model, başarılı bir model. İşleyen bir model. Doğru işleyen bir model. Yani daha iyi olsun diye önerileri varsa merkez açık olur ama mevcut sistem gayet başarılı işliyor. Bir sorun gözükmüyor şu anda”

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR

12 Haziran 2024 Çarşamba 04:59
Beld. başkanlarınız kaç defa bimiş? Metro çok mu iyi çalışıyor?
vatandaş
12 Haziran 2024 Çarşamba 04:25
15 dakikada bir çalıştığı için insanların konserve gibi kullandığı bir ulaşım aracı nasıl iyi işliyor olabilir? vali bey bir haftalığına izban kullanırsa iyi işleyen aracı kendisi görmüş olur.
Aslan
12 Haziran 2024 Çarşamba 00:55
Menemene giden treni. yolcuları tren arıza yaptı yalanıyla indirip cuma ovasına geriye gidiyor arkadan gelen altı vagonlu trene balık istifi yapıp akşama kadar çalişan yolcuları perişan ediyorlar
Metin
11 Haziran 2024 Salı 16:18
sen hiç izban'a bindin mi? ortaklıkla olmuyor, milyon tane sorun ortada bekliyor. ya tcdd ya da bşb işletmeli.
TCDD kendine gelmeli
11 Haziran 2024 Salı 15:20
yetersiz sinyalizasyonu geliştirmeyen, fahiş hat kirası ve elektrik ücreti alan TCDD kendine gelmeli veya Büyükşehir'in yatırımlarını geri ödeyip işletmeyi üzerine almalı. Hodri meydan.
11 Haziran 2024 Salı 15:04
vali kaç kere binmiş izbana? izban izmirin yüzkarası bir toplu ulaşım aracı. izban kaldırılıp yerine adam gibi 3 dakikada bir çalışan metro yapılmalıdır.
izmir'li
11 Haziran 2024 Salı 13:05
siz gerçek bir çözüm istiyorsanız makam araçlarınızdan feragat edin bir hafta boyunca hafta sonu da dahil konutlarınızdan çıkınca otobüs aktarma ve İZBAN kullanarak gidin gelin sorunun ne olduğunu çok iyi anlarsınız. İzmir halkını asla siyasi malzeme yapmayın...
VfV
11 Haziran 2024 Salı 12:17
Sayın Vali İZBAN'ı kaç defa kullandınız acaba? Her gün binlerce insan TCDD'nin yolcu-yük trenleri geçecek diye dakikalarca istasyonlarda beklemek zorunda kalıyor. Seferleri aksatıyor bu işbilmezlik. Bu trenler hattan çıkmadıktan sonra bu sistem topal ördek gibi yürümez. TCDD yolcularını İZBAN'ın Torbalı ya da Menemen istasyonlarında indirse o yolcular yolda mı kalacak? Üstüne bir de TCDD'nin 'rayları ben yaptım kirasını vereceksin' şımarıklığı ve aymazlığı işin finansal cabası...
metromsu banliyö treni
11 Haziran 2024 Salı 11:53
Sürekli bozulan ve sefer aralığı yüksek olan sistemi karar verici ya da yetkili kişiler kullanmadığı hâlde sistem hakkında sürekli konuşuyorlar. 14 yıl önce açılan İZBAN'da neden 5 dakika ve altında tren gelmiyor? Bilgilendirme ekranları neden kafasına göre takılıyor. Müthiş bir beceriksizlik, iş bilmezlik var. Sinyal sistemi yetersiz deniyor ama TCDD yapmıyor. Sebep? Tren seti lazım ama alınmıyor. Sebep?
halk
11 Haziran 2024 Salı 11:45
sayın vali makam aracı ve 3 koruma aracı ile gezdiği ve gitceği güzergahı kmler önce polis yolu açıp boşalttığı için izban yolcularının çilesini bilmez. 1 ay izbanla işe gitsin gelsin bu açıklamayı yapar mi bilmiyorum.

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MAGAZİN DÜNYADAN SAĞLIK
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege'de Son Söz