Ege'de Son Söz

İzmir'in en uzun tünelinde son durum!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca ile Bornova’yı birbirine kesintisiz bağlayacak Onat Tüneli ve bağlantı yolu projesindeki çalışmaları inceledi. 2024 sonunda bağlantı yollarının 2025’te ise tünel projesinin tamamlanacağını ifade eden Başkan Soyer, “İzmir’e, gelecek 100 yılını kurtaracak çok kıymetli bir eser kazandırıyoruz” dedi.
İzmir'in en uzun tünelinde son durum!
Haberler / Yerel Yönetimler
20 Kasım 2023 Pazartesi 11:08
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Buca ile Bornova’yı kesintisiz birbirine bağlayacak Buca Onat Tüneli çalışmalarını yerinde inceledi. Başkan Tunç Soyer, ilk olarak projenin tünel etabını ziyaret etti. Tünel içindeki çalışmaların ardından mayıs ayında açılışı yapılan otogar viyadük yolu ile tünel girişi arasındaki bağlantı yolu çalışmasını inceledi.

İncelemenin ardından açıklama yapan Başkan Soyer, “Manisa girişinden şehir merkezine, Konak’a 45 dakika süren yolculuğu 10 dakikaya indirecek çok büyük bir yatırım yapıyoruz. Dolayısıyla da şehir içindeki trafiği rahatlatmış olacağız. Hem o yoğun araç trafiğini şehre sokmamış olacağız, hem de çok kolay bir şekilde vatandaşın kent merkezine ulaşımını sağlayacağız” şeklinde konuştu.
 
“Çok büyük bir yatırım”
Başkan Soyer, “Çok büyük bir yatırım. Biz 550 milyon liralık bir yatırımla başlamıştık ama şimdiden 2 milyar 200 milyon liranın üzerine çıktı. Türkiye’nin bu enflasyon ortamında kim bilir kaça bitecek. Ama biz vazgeçmeyeceğiz. Sonuna kadar devam edeceğiz. Müteahhidimizle de son derece uyumlu bir çalışma yürütüyoruz. Geçmişte pandemi nedeniyle, depremler nedeniyle kaybettiğimiz zamanı telafi ediyoruz. 2024 sonunda bulunduğumuz kavşak düzenlemesini ve viyadüğe olan bağlantıyı bitirmeyi planlıyoruz. 2025 yılı içinde de her iki tüneli açmış olacağız. Dolayısıyla İzmir çok büyük bir yatırım kazanacak. Sadece burada 160 arkadaşımız çalışıyor.  Çok yoğun bir tempoda çalışılıyor. İnşallah İzmir’e, gelecek 50 yılını, 100 yılını kurtaracak çok kıymetli bir eser kazandıracağız. Onun heyecanı ve gururuyla çalışıyoruz” şeklinde konuştu.
 
Tünellerin yarısından fazlası tamamlandı
7 gün 24 saat aralıksız süren çalışmalarda tünel kazısının yarısından fazlası tamamlandı. 2 bin 543 metre sağ tüp, 2 bin 508 metre sol tüp olmak üzere toplam 5 bin 51 metre uzunluğa sahip tünellerin 2 bin 610 metresinin kazısı bitti. Kesintisiz bir şekilde devam eden projenin tünel çıkışında bulunan kavşak bölgesinde toprakarme ve sıyırma kazıları, yağmursuyu menfez imalatları ve istinat duvarı çalışmaları da tünel kazı çalışmalarıyla eş zamanlı olarak sürdürülüyor.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR

Erdoğan keskinci
21 Kasım 2023 Salı 20:39
Çok insafsız eleştiriler var ama İzmir e yapılan her eser çok güzel çünkü hükümetin engellemeleri ne rahmen tunç başkanı çok başarılı buluyor ve desteliyorum.
Mehmet Ali ilcan
21 Kasım 2023 Salı 08:16
Artık biraz İzmir,e hizmet edin Allah aşkına şu İzmir''in halini görmüyor musunuz perişan halde kirilmadik kaldırım kazilmadik yol kalmadı yollar yama içinde hiç mi siz başka bir ile gezmeye gitmediniz mesela yanıbaşınizdaki Manisa,ya veya ben en son Ankara,ya gittim Ankara,yi görünce İzmir,e İzmir,de ikamet eden biri olarak acıdım Her yer çiçek gibi İzmir,in kirilmadik kaldırımı kazilmadik yama yapilmadik yolu yok her yer çöp hiç mi sizin yol kenarlarını kaldırımları çevreyi süpürecek temizleyecek adamıniz yok her yer çöp içinde İzmir,in yıllarını caliyorsunuz boşa hiç bir icraat yapmadan zaman geçiriyor sunuz İzmir etrafında ki ve diğer illerden çok geri kaldı farkında değilsiniz veya salağa yapıyorsunuz size degil İzmir, e yazık İzmir,in yıllarını caliyorsunuz. Hafta sonu bayraklı sahile gittim bayraklı sahilde Deniz''in için de koltuk takımı araba lastik leri yüzüyor su deseniz lağım suyu gibi olmuş biraz İzmir için çalışın vatandaş i kandırmak tan vazgeçin.
Memet Coşkunöz
21 Kasım 2023 Salı 02:19
Bende bir Tünel''de çalışan Özkar personeli olarak Memlekete Devlete Millete hayırlı uğurlu olur inşallah, izmir trafiğini en az % 50 rahatlatacaktır inşallah, izmir halkıda buna duyarlı olmalıdır bence ağır tonajlı arabalarımız ile tünel girişinden çıkışa gidip gelirken çok sıkıntılarla karşılaşıyoruz, Örneğin; Mahalle aralarına araçlarımız giremiyor Şahin tepesini kullanıyoruz, Şahin tepesi olduğu gibi ful araba park etmişler alem yapıyorlar, orası alem yapma yerimi araçlar gidip gelemiyor, gelişi güzel edilmiş araçlar yüzünden dönüş yapamıyoruz, özellikle gece vardiyasında saat 03°° den sonra gidip gelebiliyorum, Ticari Taxi veya araçlar döner kavşaklara park edip gidiyorlar geçemiyoruz, bir sürü zaman kayıbı ve çileler çekiyoruz, Bu ve benzeri sorunlara biran evvel çözüm istiyoruz, Tünel çalışması çok yüksek tempo ile devam ediyor, ancak izmir''de yaşayanlar duyarsızlar çalışmamızı zorlaştırıyorlar, çok sıkıntılar çekiyoruz, Rampa aşşağı inen 50 ton ağırlığındaki arabayı durdurup yol ortasında geriye manevra yapıp dönmek isteyen cahillerle mücadele veriyoruz ve izmir polisi ve Belediyesi çok duyarsız davranıyor, Teşekkürler.
ağzı olan konuşuyor
21 Kasım 2023 Salı 01:12
Sabuncubeli Tüneli 7 yılda bitti, altta adam çabuk bitti yazmış. 7 yıl çabuk mu? üstelik dolar kuru da o tünel yapılırken 5 liralardan 28 lere çıkmamıştı.
Aha
20 Kasım 2023 Pazartesi 23:07
Ramazin rumuzu ile yapılan yorumda 10 senede bitiremedi diyor. Tunç Soyer 4.5 yıldır İZ.BB. nı. Bu bir yorum değil. Halk ağzında buna bol atmak denir.
Zahra
20 Kasım 2023 Pazartesi 22:48
Troller yine çok içerlemiş ..bir bardak su yollayın şunlara Tunç başkanım. Partilicumhur geldi fetret dedi kinini kustu gitti. Bunlarda yavrular ??
Hanefi çolak
20 Kasım 2023 Pazartesi 21:26
Tünelde ışık göründümü.allah aşkına bari gülünç duruma düşmeyi
Mustafa
20 Kasım 2023 Pazartesi 20:39
Başkan zanederim sen o tüneli bitiremessin çünkü senin yapmak istediğin bir iş deyil hiç bir isino başarılı bulmuyorum.
Meral
20 Kasım 2023 Pazartesi 19:59
Kolay gelsin Tunc bey .Kisitli butceyle bravo size..
Fethi Baysal
20 Kasım 2023 Pazartesi 19:30
Önce yorumları okudum,Elestirenleri hayretle karşılıyorum.Mukayeseler çok yanlış.Sn Başkanı başarılı buluyor kutluyorum.

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MAGAZİN DÜNYADAN SAĞLIK
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Ege'de Son Söz