Ege'de Son Söz

İNGEDER’den Başkan Tugay’a sitem: 23 gündür randevu alamıyoruz!

İnciraltı Gelişim Derneği Başkanı Tayfun Karabulut, 17 Haziran’da verdiği bir röportajda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay’dan randevu istiyoruz ancak alamıyoruz” sözlerinden sonra gelen “Bayramdan sonra görüşecegiz” açıklamasının henüz gerçeğe dönüşmediğini söyledi. Karabulut, Özel Kalem başta olmak üzere randevu talebimizi yineledik, hala dönüş olmadığını duyurdu.
İNGEDER’den Başkan Tugay’a sitem: 23 gündür randevu alamıyoruz!
Haberler / İnşaat/Emlak
10 Temmuz 2024 Çarşamba 08:26
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

EGEDESONSÖZ – İnciraltı Gelişim Derneği (İNGEDER), bir kez daha randevu siteminde bulundu. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay ile görüşmek istediklerini, 17 Haziran 2024’te Egedesonsöz’e verdiği röportajda bu taleplerini kamuoyuyla paylaştıklarını belirten İNGEDER Başkanı Tayfun Karabulut, Başkan Tugay’ın aynı gün “Bayramdan sonra görüşmeye beklediğini” açıkladığını hatırlattı. Karabulut, “Bu gelişmeye rağmen, aradan geçen 23 günlük süreçte randevu talebimize cevap verilmedi. Üyelerimizin ne zaman görüşeceksiniz, soruları artınca, hala randevu verilmediğini açıklamak zorunda kaldım” ifadelerini kullandı.

ÜYELERİ BİLGİLENDİRME MESAJI YAYINLADI
“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Cemil Tugay ile görüşme oldu mu veya randevu verildi mi?” şeklinde gelen bir çok soru üzerine bilgilendirme gereği duyduğunu belirten Başkan Tayfun Karabulut, üyelerine şu mesajı verdi:

“Kurban Bayramı’nın ikinci gününe denk gelen 17 Haziran 2024 Pazartesi günü verdiğimiz röportajda “İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Dr. Cemil Tugay‘dan randevu istiyoruz ancak alamıyoruz, görüşemiyoruz” sitemimiz kamuoyuyla paylaşılmıştı. Cemil Başkan aynı gün saat 17.01’de, çağrımıza kayıtsız kalmayarak, İnciraltı ve Bahçelerarası planlarına bakış açısını açıklamış, bayramdan sonra görüşmeye beklediğini duyurmuştu. Umutlarımız yeşermişti, çok mutlu olmuştuk. Görüşmenin gerçekleşeceği kamuoyuna açık bir şekilde duyurulduğu halde, İnciraltı Gelişim Derneği olarak 24 Haziran Pazartesi günü İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Özel Kaleme randevu talebimizi yineledik. Cemil Başkan’ın danışmanlarına da beklentimizi ilettik. O günden bugüne geçen süreçte, 10 Temmuz Çarşamba günü itibariyle, yani tam olarak 25 gün geçmesine rağmen herhangi bir randevu verilmediği gibi bir geri dönüş yapılmadığını da açıklamak isteriz. Şaşkınız, üzgünüz. Daha önce de söylediğimiz gibi ne ata topraklarımızın mücadelesinden, ne de İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Cemil Tugay ile görüşme isteğimizden vazgeçeriz. Biz ne kimseden iş istiyoruz ne de kimsenin aşını bekliyoruz. Derdimiz, İnciraltı ve Bahçelerarası’dır. Başkanımızdan acilen randevu bekliyoruz.”

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR

Mehmetali erol
10 Temmuz 2024 Çarşamba 20:09
Tayfun abicim 5 yil bir sey beklemeyin
10 Temmuz 2024 Çarşamba 17:28
İnciraltı'na Disneyland yapılsın. Gidin, ikna edin, yatırım yapsınlar.
Deniz
10 Temmuz 2024 Çarşamba 15:32
1 İnciraltı kamu mülkü değil, özel mülktür. Bir kere herkes bunu kafasına yerleştirsin ! 2- İzmir betona boğulurken bu mülkün sahipleri İnciraltını ne gecekındulaştırdı, ne de yeşilini yok etti. 3-, İzmir''in tüm kamu arsaları, arazileri, küçük, büyük arsa sahiplerinin, meclis üyelerinin arzuları doğrultusunda, yüksek imar, bitişik nizam şeklinde şehri iyice çirkinleştirdiler.. Gökdelenleri her yeri sardı, kğmsenin gıkı çıkmadı Bu gün, İnciraltı''nın sahiplerine karşı çıkmak demek şehri talan edenlerin sesi olmak demektir..!!! 3- İnciraltı mülk sahipleri İzmir''in okumuş, eğitimli, görgülü büyük bir kitledir. Kendilerini karşı çıkanlara kabul ettirmek için değil, tam tersi İzmir''e örnek bir planı hayata geçirmek için gökdelen ve yancı lobilere, belki de farkında olmadan onların uzun vadeli, kamu yararsız oyunlarına alet oldukları kesindir. 4- Ama ben inanıyorum ki, bu sefer başta büyükşehir başkanımız Cemil başkan olmak üzere ileriyi gören Onur Yiğit başkan herşeyin farkındadırlar.. Tunç Soyer dönemindeki çeşitli gölgeli, ortada görünmeden, inşaat ve rant antrenörlük lobilerini iyi biliyorlar. Başkanlarımız,bu nedenle, bu son planda varsa eklenecek değişiklikleri de önerecek ve plana sahip çıkarak, siyaset üstü bir tutumla İzmir''e, geleceğe örnek, herkesin ilerde takdir edeceği tutum sergileyecekler. Ben, şimdiden Türkiye''nin gıptayla bakacağı yeni İnciraltı''nın görkemli resmini görür gibiyim.. Bir sonraki seçime kadar hayata geçirilmiş yeni bir İnciraltı, başkanlarınızı kalıcı hale getirecek sonuçları olacağını şimdiden söyleyeyim.
VfV
10 Temmuz 2024 Çarşamba 15:24
Çok önemlisiniz de özel ilgi bekleyin.Rantçılar,fırsatçılar,tarım be yeşil düşmanları...
Uğur
10 Temmuz 2024 Çarşamba 14:01
Konuyla alakası olmayan fakat bir amaca hizmet eden grup yorumlara toplanmış ama anlatmaya devam edelim ki zulüm son bulsun. Atamızdan kalan toprağımızda tarım yapamıyoruz bu resmi raporlarla da sabit, buna rağmen yıllardır bekletiliyoruz. Ekonomik sıkıntıdan insanlar yok pahasına yerlerini satmak zorunda kaldı, bizlerde satarsak bu düşük yoğunluklu planı bulmanız mümkün olmayacak. İşini bilen ve güçlü olan çevreler yüksek yoğunluklu planla İnciraltı''nı heba edecekler rant nedir o zaman anlayacaksınız. Bizim atalarımız gecekondulaşmaya gitmediği için İzmir''in ilk modern planlı alanı sayemizde kazanılmak üzere, yani bizi eleştirmek yerine teşekkür etmeniz gerekiyor. Saygılarımla.
Hak için...
10 Temmuz 2024 Çarşamba 13:44
Bizler Sadece Başkan ve yetkililerden Randevu Görüş Ettik...!! Hak Sahipleri ve İzmir'i Temsilen başkanlar,Ha görüş Olur veya olmaz Onu Göreceğiz !! Devamlılık Esastır !! Öyle yada böyle Bu Alan İzmir'e Kazandırılacak !! Söz Sahibi Olmak İçin Hak Sahibi Olmak Gerekir Bazen !! Saygılar.....
Kskli
10 Temmuz 2024 Çarşamba 12:58
Izmirin ortasindaki yerler imarsiz.
10 Temmuz 2024 Çarşamba 12:57
RAMAZAN SEN KİNSİN ACABA , HER DERNEK KURAN BELEDİYE BAŞKANIYLA MI GÖRÜŞECEK. İŞLERİ RANT, YÜKSEK KAT, NEYİ GÖRÜŞECEK, 50 KAT VERSEN, 100 KAT İSTERLER
10 Temmuz 2024 Çarşamba 12:52
HALK OLARAK BAŞKANIN ARKASINDAYIZ, RANTÇILARLA GÖRÜŞMEK ZORUNDA DEĞİL, GİDİN AKP Lİ ABİLERİNİZLE GÖRÜŞÜN
10 Temmuz 2024 Çarşamba 12:50
RANT YOK SİZE , YEŞİL ALANI BETON YAPMA DERNEĞİ MİSİNİZ, KİMSİNİZ, O ALANIN TAPUSUNU NASIL ALDINIZ ARAŞTIRMAK LAZIM

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MAGAZİN DÜNYADAN SAĞLIK
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege'de Son Söz