Ege'de Son Söz

Birlik Adayı Ata'dan Mutlu'ya çıkış: Siyasete devam et!

İzmir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği’nde(İESOB) Yalçın Ata Kongre çalışmalarınız aralıksız sürdürüyor. İzmir’de faaliyet gösteren 128 Esnaf ve Sanatkâr Odasının başkan ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Başkan Adayı Yalçın Ata, CHP’den aday gösterilmeyen Zekeriya Mutlu için "Birliğimizi siyasi çıkarlarına alet etti. Bundan sonra O’nun için en hayırlısı tercih ettiği siyasi yola devam etmesidir" dedi.
Birlik Adayı Ata'dan Mutlu'ya çıkış: Siyasete devam et!
Haberler / İş Dünyası
7 Haziran 2023 Çarşamba 12:06
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

CHP’den aday olmak için İESOB Başkanlığından istifa eden ve CHP tarafından aday gösterilmeyen Zekeriya Mutlu’dan boşalan başkanlık koltuğu için günler öncesinden adaylığını açıklayan Yalçın Ata kongre çalışmalarını sürdürüyor. İzmir’de faaliyet gösteren 128 Oda başkanı ile çeşitli toplantı ve ziyaretlerle bir araya gelen Ata, “Bugüne kadar sadece süslü sözlerle avutulmuş, yaşadığı zorluklar görmezden gelinmiş, desteksiz ve sahipsiz bırakılmış esnafımıza omuz vermek, her zaman ve her şartta hizmetlerinde olmak için kutlu bir yola çıktık. Biz binlerce yıllık esnaf geleneğini yüreğinde yaşatarak, tüm Oda Başkanlarımızın ellerinden sımsıkı tutarak ve kaybedilen yılları geri getirmek için geliyoruz. Yaraları sarmak için, Oda Başkanlarımızın ve yönetim kurullarının çektiği sıkıntıları ortadan kaldırmak için geliyoruz. Tek amacımız ekmek ve emek sevdasıyla çalışan Oda Başkanlarımızın ve esnaflarımızın önünü açmak ve tüm imkânlarımızı onların hizmetine sunmaktır” dedi.

ESNAFIMIZI SİYASİ ÇIKARLARIMIZA ALET EDEMEYİZ
Ata ayrıca, yeniden İESOB Başkanlığına aday olmak için çalışma yürüten CHP’den Milletvekili Aday Adayı olan Zekeriya Mutlu için de şu ifadeleri kullandı.  İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni bir siyaset mekanizması haline getirmek, Odamızı siyasetin atlama taşı olarak görüp kendisi için bir makam aracı olarak kullanmak son derece yanlış bir tutumdur. Hiç kimse Esnafımızın Birlik gücünü kendi gücü olarak gösteremez. Bu güç şahısların değil, bütün İzmirli Esnaf Odalarının gücüdür. Mutlu bu gücü kendisi için kullandı. Birliğimizi siyasi çıkarlarına alet etti. Bundan sonra O’nun için en hayırlısı tercih ettiği siyasi yola devam etmesidir.” İfadelerini kullandı. 

ESNAF OLARAK DEVAM ETMELİ, BAŞKANLIK HIRSI NİYE?
CHP’den aday gösterilmeyen Zekeriya Mutlu için, “Yaptığı etik değil. Siz tercihinizi siyasetten yana kullanmışsınız. Esnafımızı siyasi makam hırsınız için yolda bırakmışsınız. Tercih ettiğiniz parti de yaptığı durum değerlendirmesinde sizi aday olarak yeterli bulmamış. Şimdi geri dönmek için bunca hırs ve bunca oyun neden sergileniyor? Seçtiğiniz parti gibi İzmir’in Güzide Oda Başkanları ve delegeleri de elbette gerçekleri çok iyi görüyor. Makam için bu kadar hırsa gerek yok. Sayın Mutlu Esnaf olarak kalabilir. Hayatını siyasi yolda sürdürebilir… Bu başkanlık hırsı niye? Kendisi esnafımızın yolundan çekilmeli, esnafımızın kaybettiği yılları geri kazanmasına engel olmamalıdır. Bakın bizim için en yüksek makam en güzel mevki esnaf ve sanatkârlar odalarının başkanlarının gönlüdür. Esnafımızın kalbidir.” Dedi.

UNUTULMUŞ ESNAFIMIZA NEFES ALDIRACAĞIZ
Yalçın Ata, neden aday olduğu hakkında da şunları söyledi:

“İESOB bir tekel kuruluşu değildir. Bizim her görüşten, her inanç ve fikirden yol arkadaşımız ve emektaşımız var. Biz oda başkanlarımızın iradelerine ipotek koyamayız. Ancak onlara hizmet ederiz. Onların yolunu açar, onlara destek olur ve onlara omuz veririz. Esnafın ve Odalarımızın gücüyle esnafın sorunlarını çözmek için çalışırız, çalışmalıyız. İşte biz bu yüzden aday olduk. Birlik için, birliğimizi yani esnaf odalarımızı daha güçlendirmek için aday olduk. 

KAPIMIZ DA GÖNLÜMÜZ DE HEP AÇIKTIR
Bütün Oda Başkanlarımızla bugüne kadar kurduğumuz kardeşlik hukukumuz var, kader birliğimiz var; birlikte mücadelemiz ve vefa birliğimiz var. Bu birliği şahsi çıkarlarımız için değil, hepimize hizmet getirelim diye aday olduk. Gizlimiz saklımız yok. Kapımız da gönlümüz de tüm oda başkanlarımıza yönetimlerine ve esnafımıza açıktır. Bizim anlayışımızla bağlarımız daha da kuvvetlenecek, kaybettiğimiz yıllar geri kazanılacak, esnafımız tam manasıyla destek görecek ve Birlik Başkanlığımız bir hizmet kurumu haline dönüşecektir. Acılar acımız, sevinçler sevincimiz, dertler derdimiz ve hedefler hepimizin hedefleri olacaktır. Amacımız, Birliğimizi daha da güçlendirerek, esnafımıza kapanan kapıları sonuna kadar açmaktır. 128 Odamıza bağlı Esnafımızın derdiyle dertlenip, sorunlarına çözüm bulmaktır. Biz kapısı, gönlü ve tüm birimleriyle esnafa açık bir Birlik olma düşüncesini temsil ediyoruz. Oda Başkanlarımın hepsi bizim yol arkadaşımızdır. Tüm faaliyetlerimizde ve tüm kararlarımızın altında onların imzası ve onların iradesi olacaktır” diyerek açıklamasına son verdi.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR

Ali Bozkan Ödemiş Madeni İşler Odası Başkanı
7 Haziran 2023 Çarşamba 16:24
Sn Başkanım dediğiniz gibi bu kutsal görevi kendisini O Makamlara getiren Odaların Yönetimleri ve Başkanları ile görüşüp danışmadan istifa edip sonrada telrarından aday olup Başkan olma girişiminin hiç bir etik yönü yok kemdisinin
kemeraltılı esnaf
7 Haziran 2023 Çarşamba 13:17
zekeriya beyin yanındayız öyle bir başkan daha çıkmaz

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MAGAZİN DÜNYADAN SAĞLIK
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2023 Ege'de Son Söz