Ege'de Son Söz

ABD'de yeni bir George Floyd vakası

ABD'de yeni bir George Floyd vakası ABD'de polis, bir siyahı daha aşırı güç kullanarak öldürdü. 62 yaşındaki Johnny Hollman, trafik kontrolü sırasında durduruldu. Polisin şok tabancasıyla müdahale ettiği Hollman, defalarca "Nefes alamıyorum" dese de polis memuru durmadı.
ABD'de yeni bir George Floyd vakası
Haberler / Dünyadan
26 Kasım 2023 Pazar 20:49
PAYLAŞ 
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş
Facebook'ta Paylaş

ABD'de bir George Flyod vakası daha yaşandı. 62 yaşındaki Johnny Hollman, 10 Ağustos'ta Atlanta şehrinde trafik çevirmesinde durduruldu. Siyah Amerikalı, polis memurunun verdiği cezayı reddetti. Polis bunun üzerine şok tabancası kullanarak Hollman'ı gözaltına almaya çalıştı. Yere düşen sürücün nefes alamadığını söylese de polis orantısız güç kullanmaya devam etti. Siyah Amerikalı bu müdahale sonunda hayatını kaybetti. Yetkililer, Atlantalı polis memurunun tutuklama sırasında protokolü takip etmediğine karar verip açığa aldı ancak polise ceza verilmedi.

ABDde yeni bir George Floyd vakası

POLİSİN ŞOK TABANCALI MÜDAHALESİNİN KAYDI YAYINLANDI
Babasını polisin öldürdüğüne inanan Anitra Hollman olayın peşini bırakmadı. Babasının tartıştığı polisin vücut kamerasının kaydının paylaşılmasını isteyen Hollman, aylar geçse de görüntülere ulaşabildi. Hollman'ın avukatı, paylaşılan görüntülerde polisin şok tabancası ile siyah Amerikalıya saldırdığının açıkça görüldüğünü söyledi.

ABDde yeni bir George Floyd vakası

"MEMURUN HAPSE ATILMASINI İSTİYORUZ"
Hollman ve avukatı, şimdi işi bir sonraki adıma taşıyacaklarını belirtip, savcıya "memuru sorumlu tutması" çağrısında bulundu.

YORUM EKLE

Yorumunuz gönderildi
Yorumunuz editör incelemesinden sonra yayınlanacaktır

YORUMLAR


   Bu haber henüz yorumlanmamış...

DİĞER HABERLER

Sayfa başına gitSayfa başına git
Facebook Twitter Instagram Youtube
GÜNCEL EGE YEREL YÖNETİMLER EKONOMİ POLİTİKA SPOR YAZARLAR FOTO GALERİ VİDEO GALERİ MAGAZİN DÜNYADAN SAĞLIK
Masaüstü Görünümü
İletişim
Künye
Copyright © 2024 Ege'de Son Söz